Eesti raadioamatörismi 100. juubeli tähistamiseks anname Eesti Posti vahendusel välja kaks temaatilist postmarki. Markide kujundused selgusid varasema hääletuse tulemusena. Marki saab tellida ploki kaupa (20 marki plokis), margi nominaaliks on 1.30 ja ploki hinnaks on 37 eur. Kes soovib omale marke saada, palun tehke vastav ülekanne (N x 37 eur, kus N on soovitud plokkide arv) ERAÜ arveldusarvele Swedpangas (vt kodulehe all). Kommentaari reale kirjutage, kumba marki (kas nr 1 või 2 või mõlemaid) soovite ja oma kutsung. Tavakorras saab margid kätte meie QSL-büroost. Antud hinna (37 eur) sees ei ole margiploki postiga saatmist, selline soov tuleks ES2YW-ga eraldi kokku leppida (nt pakiautomaadi tasu lisamisega).  

Vaata ERAÜ marke siin!

ERAÜ juhatus

Teavitame, et hea võimalus sooritada raadioamatööri eksamit avaneb taas 24. aprillil Tallinna Polütehnikumis, ruumis A415. Algus kl 18.00! Eksamile pääsemiseks palume eelnevalt saata vastav avaldus e-posti aadressile  

Loe edasi...

Kevadise ühingu üldkoosoleku eel soovib ERAÜ oma liikmetelt tagasisidet ning ettepanekuid valitavale ühingu uuele juhatusele ERAÜ edasiseks arendamiseks. Samuti soovime laiendada seda aktiivi, kes oleks nõus panema õlga alla ja panustama meie hobiga seotud tegevustesse.  

Vasta ERAÜ küsitlusele siin!

Ülaltoodud lingil küsitlusele vastamine eeldab Google'i konto olemasolu. Kui seda ei ole (ja ei soovi ka teha), siis on sul ka võimalus alla laadida küsitluse doc-fail ja vastata selles. Täidetud faili palume saata e-postiga ERAÜ juhatuse aadressile erau[ät]erau.ee 

Kokkuvõtted küsitlusest teeme aprillis toimuval ERAÜ üldkoosolekul.

Loodame aktiivset vastamist!

ERAÜ juhatus

ERAÜ järjekordne, arvult juba 26. talvepäev toimub 3.veebruaril Tallinna teletorni konverentsikeskuses algusega kell 10.00. Talvepäeva programmis (vt all) on erinevad huvitavad ettekanded - antennide mõõtmine ja selle teoreetilised alused, digital audio broadcastingust Eestis, mida saab teha 3D-printeriga, ajalooline tagasivaade Eesti raadioamatörismi 100. juubeliks jm. Lubatud on ka ekskursioon Levira saatekeskusesse. Hommikul saab pirukaid ja hommikukohvi (võtke sularaha kaasa!), lõunat pakutakse üleval teletorni restoranis - et lõunasöögi soovijaid paremini prognoosida (ei ole veel kohustus) siis:
 

Tutvu talvepäeva programmiga siin!

Veebiülekande link on siin!

Loodame aktiivset osavõttu!
 
ERAÜ juhatus

Oleme taas alustamas morsekursustega, mis viiakse läbi Nõmme huvikoolis (Tallinn, Vikerkaare 10 - Nõmme ujula taga) ruumis 318. Esimene, sissejuhatav kursus toimub teisipäeval, 14. novembril kell 19.00. Kursust juhendab Aleksander, ES1OX. Võimalus on kursusest osa saada ka Skype'i vahendusel - selleks tuleks liituda Skype'i grupiga ES1N - Morsekursus Nõmme huvikoolis! Siit on võimalik edaspidi alla laadida helifaile ning kuulata õppetööd ka online'is.   

Kursusele registreerimiseks saata e-mail aadressile nommeraadioklubi[ät]gmail.com

Edu morseoskuste omandamisel!

ERAÜ juhatus 

Teavitame, et traditsiooniline amatööride jõulueelne kokkusaamine toimub 13. detsembril - asukoht taas Kochi aidad (Tallinn). Koguneme peale tööd, alates kella 18.00. Kel võimalus, võiks oma tulekust teavitada ES2IA-d. 

ERAÜ juhatus

 

ULL toimkond on värskendanud Eesti ULL esiksidede (DXCC maade kaupa) tabelid, mida saab vaadata alltoodud linkidel. Ühtlasi kutsume kõiki amatööre üles kontrollima ka enda logisid - äkki on teil mõni maa varem töötatud, kui see on vastava bändi tabelis toodud või leidub teil maid, mida nt tabelis üldse pole! Andke sellest teada ES2NJ-le e-posti kaudu (es2nj[ät]erau.ee).  

Esiksidede tabelid leiad siin: 

50MHz ; 70MHz ; 144MHz ; 432MHz ; 1296MHz ; 2.3GHz ja kõrgemad


ULL toimkond

Morsekursused Nõmme huvikoolis jätkuvad ka alanud aastal igal teisipäeval - tule kohale või kuula kursust Skype'i huvigrupi vahendusel. Algus kell 18.30. Kõik senised kursuste salvestused on aga leitavad SIIT! 

Edu morseoskuste omandamisel!

ERAÜ juhatus 

Teavitame, et ERAÜ juhatus otsustas seoses Venemaa jätkuva sõjategevuse ning invasiooniga Ukrainas jätta 15.aprillil toimuma pidanud käesoleva aasta Eesti lahtised lühilaine meistrivõistlused (ES Open) ära. Ühtlasi loodame, et me saame kõiki amatööre paluda ES Open-st osa võtma tuleval aastal!

ERAÜ juhatus ja LL toimkond

Eesti Vabariigi taasiseseisvuse 30. aastapäeva tähistamiseks oli eetris erikutsung ES30ES. Aktsioon toimus 20.08. kuni 29.08. ja töötati enamustel lainealadel, kus oli levi. Vaata ülevaadet ES30ES-i tööst, panustanud operaatoritest ja esmast statistikat SIIN. Kõik sided laetakse hiljem ka LotW-i, QSL-kaardid saadetakse kõikidele korrespondentidele välja tsentraalselt, vastus-QSL pole nõutav.

Palju õnne, Eesti!

ERAÜ juhatus  

  • 1
  • 2