Eesti lühilaine välipäev toimub tavapäraselt juuni esimesel laupäeval, s.o. 3.juunil algusega kell 16:00 Eesti aja järgi. LL-välipäeval töötatakse vaid 80m lainealal, kahes tööliigis (CW ja SSB) ning oluline on tähele panna, et välitingimustes võistlevad jaamad kasutaksid õigesti oma kutsungi järelliidet vastavalt võistlusklassile! Meenutame, et võistlusel on ka kordajate süsteem, kordajaks on maakonna tähis raporti osana. Tutvu ajakohastatud välipäeva reeglitega alltoodud lingil.

Tutvu võistluste reeglitega siin!

Arvutiga võistlemiseks soovitame kasutada kas N1MM+ tarkvara, mille seadistamist vaata siin või DXLog-i, mille seadistamist vaata siin! 

LL toimkond kasutab seekordsel välipäeval juhendi punkti 6.5. (eriauhindade määramine) ning kutsub üles kõiki huvilisi võistlema parima "seljakotiga" välipäevaoperaatori tiitlile! Antud võistleja peab võistlema klassis C (QRP), kuid tema kogu varustus, k.a. toide peab mahtuma ühte seljakotti. Seega eeldame, et antud võistleja ei kasuta suurt akut (nt autoakut) ega ei võta toidet auto sigaretisüütajast, tema toiteelement peab samuti mahtuma mõistlikult seljakotti. Antenni paigaldamiseks võib kasutada nt eraldi õngeritva, kuid ka see peab olema jalgsi võistluspaika kohaleviidav. Lubatud on antenni nööriga puu otsa viimine jne. Autoga võistluspaika kohale sõitmine ei ole keelatud, aga võiks kokku leppida, et autot jaama asupaigana ei kasutata. Muidugi ootame pärast teie pilte ja kommentaare!   

Kohtumiseni "põllul"!

LL toimkond 
 

Eesti raadioamatööride 60. suvelaager peetakse seekord juuli keskel, 14.-16.07. Valgamaal, Torupilli talus. Kokkutuleku avamine on laupäeval, 15.juulil kl 11:00 - aga laagrilised on oodatud juba reedeks, 14. juuliks - plaanime sellel aastal reedesse tavapärasest ka rohkem tegevusi! Laagrist osavõtu tasud - ERAÜ liige 15 eur, tema pereliige 10 eur, lapsed 5 eur, külalised 25 eur. Tasu sees on ka laupäevane supp ja vimpel (v.a. pereliikmel ja lapsel). Võimalus on soetada ka kokkutuleku sümboolikaga T-särk. Kokkutuleku programm ning täpsem ajakva on veel koostamisel ja avaldatakse hiljem.

Kohtumiseni suvisel Valgamaal!

ERAÜ juhatus

Vaata Eesti raadioamatööri 2023.a. kalendrit siin!

 
LL-KV 2023 hooaeg:
           Etappide tulemused 2023:

          Logi saatmine veebi kaudu 
        
         
          2023. aasta jooksvad tulemused

          Etappide tulemused 2023:

          jaanuar ; veebruar ; märts ; aprill ; mai