Eesti LL välipäev 2024

Eesti lühilaine välipäev toimub tavapäraselt juuni esimesel laupäeval, s.o. 1.juunil algusega kell 16:00 Eesti aja järgi. LL-välipäeval töötatakse vaid 80m lainealal, kahes tööliigis (CW ja SSB) ning oluline on tähele panna, et välitingimustes võistlevad jaamad kasutaksid õigesti oma kutsungi järelliidet vastavalt võistlusklassile! Meenutame, et võistlusel on ka kordajate süsteem, kordajaks on maakonna tähis raporti osana. Tutvu välipäeva reeglitega alltoodud lingil.

Tutvu võistluste reeglitega siin!

Arvutiga võistlemiseks soovitame kasutada kas N1MM+ tarkvara, mille seadistamist vaata siin või DXLog-i, mille seadistamist vaata siin! 

LL toimkond kasutab ka seekordsel välipäeval juhendi punkti 6.5. (eriauhindade määramine) ning kutsub üles kõiki huvilisi võistlema parima "seljakotiga" välipäevaoperaatori tiitlile! Antud võistleja peab võistlema klassis C (QRP), kuid tema kogu varustus, k.a. toide peab mahtuma ühte seljakotti. Seega eeldame, et antud võistleja ei kasuta suurt akut (nt autoakut) ega ei võta toidet auto sigaretisüütajast, tema toiteelement peab samuti mahtuma mõistlikult seljakotti. Antenni paigaldamiseks võib kasutada nt eraldi õngeritva, kuid ka see peab olema jalgsi võistluspaika kohaleviidav. Lubatud on antenni nööriga puu otsa viimine jne. Autoga võistluspaika kohale sõitmine ei ole keelatud, aga võiks kokku leppida, et autot jaama asupaigana ei kasutata. Muidugi ootame pärast teie pilte ja kommentaare!   

Kohtumiseni "põllul"!

LL toimkond